KONTAKT / CONTACT

 

NIKOLA MOSER
 
Kreis Heidenheim, Baden-Württemberg

GERMANY

Mluvím česky a slovensky.

Ich spreche Deutsch.

I speak english.

 

E-mail: nikola.moser@web.de

 

http://www.facebook.com/pages/Chovatelsk%C3%A1-stanice-mor%C4%8Dat-Od-Nicolette/173297069392998        

 

Banner

 

 

 Něco málo o mě

Jmenuji se Nikola Moser. S morčaty mi aktivně pomáhá můj manžel Patrick. Chovu morčat jsem se začala věnovat od roku 1997, kdy jsem si donesla domů své první morčátko Lupínku. Postupně se mi můj chov morčátek rozšiřoval. Chovala jsem různé křížence, hladké a rozetky, nyní chovám poskromnu švýcarské teddíky a větší skupinku amerických teddíků. Plemeno US Teddy mě zaujalo v únoru 2008, kdy jsem si pořídila svou první teddičku Meiss, jako splněný sen. Američtí teddíci tvoří do dneška velkou část našeho chovu, který byl začátkem února 2012  rozšířen o další dlouholetý sen - švýcarského teddyho. Teddíky jsem si zcela zamilovala, díky jejich povahovým vlastnostem a "ježatému" vzhledu. Chci v jejich chovu pokračovat dál a velice mě chov morčat baví. V dubnu 2009 jsem se stala chovatelskou stanicí pod českým klubem ZO chovatelů morčat a jiných drobných hlodavců. Postupem času jsem projezdila s morčátky několik výstav, posbírala hezké ceny a potkala plno zajímavých lidí. K červnu 2012 jsem získala titul Bronzová chovatelská stanice, nadále pak následovala i Stříbrná chovatelská stanice a momentálně se naše chs pyšní titulem Zlatá chovatelská stanice. Každoročně jsem pořádala celorepublikovou Krušnohorskou výstavu morčat. Dohromady již 8x jsem s našimi odchovanci vybojovala Nejlepší morče výstavy na různých výstavách, kterých jsem se zúčastnila. Dne 15.8.2014 jsem úspěšně složila adeptské zkoušky na posuzovatele morčat, tímto dnem jsem se tedy stala adeptem na posuzovatele morčat a tím pádem nabírám další a další chovatelské zkušenosti na budoucí zkoušku pro posuzovatele morčat. Od prosince 2014 jsem se přestěhovala s celým chovem do Německa, okres Heidenheim a zde se snažím také reprezentovat náš chov. V Německu jsme na první výstavě odstartovali oceněním Nejlepší samice výstavy. Od března 2015 jsem členem německého klubu Meerschweinchenclub Bayern e. V. Stále zastávám názor "Mám chuť se stále v chovu zlepšovat a vědět více a více!" V roce 2016 jsem úspěšně složila posuzovatelské zkoušky a působím momentálně i jako posuzovatel morčat na výstavách, kdy jsem posuzovala jak výstavy v Německu a České Republice, ale i ve Švédsku.  

Plemeno US Teddy chovám pouze v bezpigmentových kombinacích barev a to převážně v barvách čokoládová-buff-bílá a čokoládová-krémová-bílá. Naleznete u nás i pár červenookých Us Teddy na béžové-šafránové-bílé. Okrajově se věnuji dvoubarevným kombinacím buff-bílá, krémová-bílá, šafránová-bílá, ice cream-bílá. Chovám i plemeno CH Teddy ve slate blue-zlato-bílé, slate blue-bílé. Věnuji se genetice barev u morčat a snažím se dát dohromady páry, které si vzájemně sedí. Do budoucna se chci stále věnovat US teddíkům a CH Tedíkům ve stejných barvevných kombinacích jako dosud a snažit se odchovávat morčátka výstavních poměrů odpovídajícím českému standardu, který patří mezi nejsložitější standardy v Evropě.


Tyto webové stránky jsem si založila a udělala sama. Články a fotky jsou většinou také moje práce. Všechno čerpám z vlastních zkušeností s morčaty a z výměny informací s ostatními příznivci morčátek. Proto prosím NEKOPÍROVAT!

******