OSTATNÍ ZVÍŘATKA U NÁS / OTHER ANIMALS

MOLLY (registrační jméno: Kubiczkova´s Abraka)

s PP

plemeno: American pitbullterier

linie: red nose

registrace: ADBA, Salt Lake City, Utah, USA

narozena: 10.1.2011

zbarvení: red nose-white marks

barva očí: žluto-zelená

aktuální váha: 25 kg

u nás od: 28.2.2011

Pozn.: Molly je má nejlepší psí kamarádka. Pes, který žije odmala s morčaty, králíkem, psi a ostatními lidmi. Jezdí se mnou pravidelně na výstavy morčat a někteří jí již dobře znáte :-) Pravidelně jsme od štěněte navštěvovali cvičák paní Mošpanové (www.amteplice.cz). Jde o naprosto oddaného a věrného tvora, až příliš přátelská a v situacích kdy vidí nového člověka či pejska, je schopna jej ulízat s přídavkem pár rozrušených pusinek, které občas i někdy dost bolí :-) Dá se říci, že je velký lidumil. Trávím s ní veškeré volné chvilky, chodíme spolu na dlouhé procházky a pokud to jde jezdí všude se mnou, miluje vodu a plavání, nebrání se ani potápění pro kamínky, ráda cestuje autem, baví jí aportování všeho možného a běhání u kola. S Molly se dá výborně pracovat a s chutí se učí novým věcem. Je to velice aktivní a temperamentní pes, špatně nese pokud s ní někdo hrubě zachází a činy těchto lidí si moc dobře pamatuje. Ráda zkouší na lidi co vše si k nim může dovolit a pokud jí člověk povolí všechno, podmaní si jej a využívá ho k dobrůtkám, drbání na břiše a lenivění po jeho boku, avšak v tomto případě poslušnost nečekejte. Proto je potřeba mít nad ní kontrolu a být jejím vůdcem, poté je schopna udělat cokoli co vidí páníčkovi na očích a pracuje tak jak má. 

Něco málo očima majitele "piťáka": Dá se říct, že jiné plemeno už vedle sebe v budoucnu ani nechci, pitbuly jsem si zamilovala hlavně kvůli jejich přátelské a mírumilovné povaze, vysoké inteligenci a samozřejmě i impozantnímu vzhledu těchto krásných zvířat. Bohužel si neprávem získali pověst zabijáků a agresivních psů, hlavně pod přehnanými články médií. Z vlastní zkušenosti vím, že většinou tuhle pověst šíří lidé, kteří o těchto psech vůbec nic neví, nemají s nimi zkušenosti, kolikrát ani sami na ulici nepoznají, že mají tu čest s "piťákem" (dokud jim to sám majitel nepoví), a nebo lidé, kteří třeba ani psa doma nikdy neměli. Takže jde ve většině případů co se týče těch zarytých odpůrců těchto plemen jen o pouhopouhou neznalost. Hraje zde hlavní roli výchova, která je samozřejmě na vás (tohle bývá ten kámen úrazu) a potom i povaha. To už se ale nebavíme o daném plemeni, ale o celkovém přístupu ke svému psu. Pokud má tedy jakýkoli pes dostatek pravidelné výchovy, lásky a socializace mezi lidmi a psi udělá z něj člověk výborného rodinného přítele.         

  

 

 

 

 

 

RODIČE:

matka: Strnadova´s Big Brittany (red nose-white marks, reg. ADBA)

otec: Kolmannova´s Erny (red nose-white marks, reg. ADBA)

 +

 

KIMBERLLY BECKY

s PP

plemeno: zakrslý satén beran, RG

narozena: 14.6.2011

zbarvení: siamská žlutá

barva očí: šedo-modrá

aktuální váha: 2000 g

u nás od: 6.8.2011

Pozn.: Kiminka je velice milá samička, která se ráda pomazlí a proběhne po zahradě či po bytě. Jde o takového flegmouška aneb "dělejte si se mnou co chcete" :-) . S morčaty se bohužel nesnese.

 

RODIČE:

matka: Tara (rhónská modrá-bílá, zakrslý satén beran), import Německo

otec: Achiles Simba (havana, zakrslý rex beran, SG)

 +

 

SHERMANN

plemeno: křeček džungarský

narozen: květen 2014

zbarvení: aguti

barva očí: tmavá

aktuální váha: 35 g

u nás od: 25.5.2014

Pozn.: Malý roztomilý a přátelský kamarád Shermínek je naším momentálně nejnovějším společníkem. Naučil se krmit z ruky a chodí se mazlit na ruku, nejšťastnější je, když může probíhat v rourách a trubkách, které mu člověk připraví na průzkum. Párkrát měl i tu příležitost se proběhnout na zahradě. Přes den většinou spí a vylézá se svého úkrytu za soumraku či v noci, kdy začíná řádit na prolízačkách v kleci. Přes den je aktivní velmi zřídka.

 

 

 POKI

pohlaví: sameček

druh: testudo hermani (želva zelenavá)

registrace: CITES

vylíhnut: červen 2008

u nás od: 14.5.2010

rozměry krunýře: 8,5 cm

rozměry plastronu: 7,5, cm

váha: 170 g