ZÁKLADNÍ PALETA BAREV

ČERNO-HNĚDÁ ŘADA

NS = nestandardní kombinace barev

 

ČERNÁ     Genotyp: aa B- C- E- P- 

- pigmentová

Jde o nejtmavší zbarvení z celé palety barev, tudíž usilujeme o co nejtmavší a nejsytější odstín černé. Od kořínku chlupu po konečky má být co nejtmavší.

Nežádoucí: Nahnědlý nebo šedavý odstín, hlavně v patiích kde má tendenci srst světlat (břicho, nohy, krk). Šedá nebo hnědá u kořínků chlupů.

Barva očí: tmavě hnědá

Barva kůže/pigment: Černá, co nejsytější a nejtmavší, drápky mají být černé rohoviny.

Barevné kombinace: černá-červená, černá-bílá, černá-červená-bílá, černá-buff (NS), černá-buff-bílá (NS), černá-krémová (NS), černá-krémová-bílá (NS). 

 

SLATE BLUE     Genotyp: aa B- C- E- pr- 

- pigmentová

Zbarvení označované jako holubí šeď s namodralým nádechem. Jde o tmavě šedou až světlejší šeď. Zde je nejdůležitější plnost pigmentu, který je co nejtmavší. Lehce zaměnitelná s lilou, pozor na rozdíl v pigmentu a barvě očí. 

Nežádoucí: Dva odstíny barvy - světlé a tmavé plotny či pruhy. Málo sytý pigment až narůžovělá kůže (nohy, uši, pohlaví..) Zvíře s pigmentem, ale s červenýma očima.

Barva očí: rubínová

Barva kůže/pigment: Černá, co nejsytější a nejtmavší, drápky mají být černé rohoviny.

Barevné kombinace: slate blue-zlatá, slate blue-bílá, slate blue-zlatá-bílá, slate blue-šafránová "diluted" (NS), slate blue-šafránová-bílá "diluted" (NS), slate blue-ice cream "diluted" (NS), slate blue-ice cream-bílá "diluted" (NS).

 

ČOKOLÁDOVÁ     Genotyp: aa bb C- E- P- 

- bezpigmentová

Tato barva má být tmavě čokoládová. Čím tmavší čokoládová je, tím lépe. 

Nežádoucí: Velmi světlý až karamelový odstín, hlavně v partiích kde má tendenci srst světlat (břicho, nohy, krk). Světlá hnědá až písková barva u kořínků chlupů. Rubínové či červené oči.

Barva očí: tmavě hnědá, ohnivá

Barva kůže/pigment: Čokoládová, lehce růžová, bez pigmentu, drápky mají být tmavě hnědé až čokoládové rohoviny, na světle prosvítající. Lehce narůžovělá kůže (nohy, uši, pohlaví..).

Barevné kombinace: čokoládová-bílá, čokoládová-oranžová, čokoládová-oranžová-bílá, čokoládová-buff, čokoládová-buff-bílá, čokoládová-kémová, čokoládová-krémová-bílá.

 

LILA     Genotyp: aa B- C- E- pp 

- pigmentová

Zbarvení označované jako holubí šeď s namodralým či narůžovělým nádechem. Jde o světlejší "myší" šeď. Zjednodušeně jde v podstatě o černé morče s červenýma očima. Červené oči způsobují zesvětlení pigmentu. Proto je zvířátko čistě bezpigmentu a světle šedé, ačkoli v genotypu nese velké písmeno  pro pigment. Zvíře věkem světlá. Lehce zaměnitelná se slate blue, pozor na rozdíl v pigmentu a barvě očí. 

Nežádoucí: Dva odstíny barvy - světlé a tmavé plotny či pruhy. Pigment a lehký pigment (uši). Rubínové oči.

Barva očí: červená

Barva kůže/pigment: Čistě růžová bez náznaku pigmentu, tmavých skvrn či teček, drápky mají být světlé rohoviny. Uši, nohy, čumáček a v okolí očí je viditelně růžová kůže až s lehce šedým nádechem.

Barevné kombinace: lila-zlatá, lila-bílá, lila-zlatá-bílá, lila-šafránová, lila-šafránová-bílá, lila-ice cream, lila-ice cream-bílá.