Projekt MALÁ POMOC

"NAŠE MORČÁTKA PODÁVAJÍ POMOCNOU TLAPKU"

O co vlastně jde. Naše chovatelská stanice je členem projektu MALÁ POMOC, kdy část výtěžku z prodeje za morčata, která jdou od nás do nových domovů, poputuje starým a nemocným pejskům do námi vybraného útulku. Většinou jde o pejsky, kteří mají malou šanci na úmístění do nějaké z rodin. Z každého prodaného morčátka půjde 50 Kč do pomyslné kasičky a pomalu se finanční hotovost pro pejsky kupí, projekt č. 1 zkončil 25.11.2012, kdy se za tuto hotovost nakoupily potřebné věci, které právě útulku chybí a vše se zdokumentované fotografiemi předalo na místě. V tomto projektu jsou další chovatelské stanice morčat a hlavním iniciátorem akce je chovatelka Jana Krausová. Projekt č. 2 zkončil 1.12.2013. Plánujeme tento rok projekt č. 3, na který již sbírám z prodeje našich morčat peníze. 

Malá pomoc je naše svobodné rozhodnutí, nikdo nikam a nikomu peníze neposílá ani nedává, každý si je šetří sám za sebe, ze svých prostředků a dobré vůle. A následně hromadně nakoupí potřebné věci společně po vzájemné dohodě a dohodě s vybraným azylem/ útulkem!

Pokud chcete pomoct i VY kontaktujte právě Janu Krausovou na jejím e-mailu chszelfihoudoli@volny.cz .  

 

ČÁST 3. (KONCEM ROKU 2014)

 I tento rok se chystám pomoci opuštěným zvířátkům v útulcích či azylu. Prozatím mají naše morčátka v kasičce nasbíráno 1200 Kč. 

Velké díky patří paní Ladě Kocerbové, která si od nás kupovala samičku Virginii a přispěla zároveň i na zvířátka do projektu 500 Kč.

Jsem velmi ráda, že se stále mezi námi najdou lidé, kteří mohou a jsou schopni pomoci, chovatelské stanice přidejte se také ať je nás více :-) . 

ČÁST 2. (1.12.2013)

Projekt č. 2 byl uskutečněn 1. prosince 2013, kdy jsem ještě s ostatními chovateli zapojenými do projektu navštívila psí azyl .

NAŠE MORČÁTKA MĚLA OD 1.1.2013 DO 1.12.13 PRO PEJSKY, KOČIČKY A OSTATNÍ ZVÍŘÁTKA DO NEJMENOVANÉHO AZYLU NAŠETŘENO KRÁSNÝCH 1750 KČ.

 

Seznam chovatelských stanic, které jsou připojeny do projektu č.2: 

Jana Krausová - chs Z Elfího údolí  

Markétka a Jindra Lachmanovi - chs Cavia Cobaya

Martina Hrušková - chs Mon Chéri

Míša Patková - chs Od Zakouše 

Míša Hejná - chs Anubis  

Martin Novák - chs Golden Bay  

Eva Kozelnická - chs Cavaletto

V neděli 1.12.2013 jsem navštivila nejmenovaný azyl pro zvířátka. Kde jsem předala s přáteli hromadu krmení a misek pro psy a kočky. Nejen že byla v azylu týraná či odložená zvířata jako jakou psi a kočky, ale i králíci, kozy a ovce. Jelikož se v azylu nesmělo fotit, přidávám pouze pár fotografií.

ČÁST 1. (do 25.11.2012)

NAŠE MORČÁTKA MĚLA OD 25.9.12 DO 25.11.12 PRO PEJSKY A KOČIČKY DO ÚTULKU JIMLÍN NAŠETŘENO KRÁSNÝCH 850 KČ.

Seznam chovatelských stanic, které jsou připojeny do projektu č.1:

Jana Krausová - chs Z Elfího údolí - http://zelfihoudoli.cz

Lenka Turnerová - chs Waikiki - http://www.waikiki.unas.cz/

Dáša Bartůšková - chs Consuelo - http://consuelo.websnadno.cz/

Míša Hejná - chs Anubis - http://chsanubis.ic.cz/

Martin Novák - chs Golden Bay - http://goldenbay.wbs.cz/

Eva Kozelnická - chs Cavaletto - http://cavalletto.webnode.cz/

Jana Sloupová a Zdeněk Gerlický 

Dohromady jsme měli našetřeno okolo 9000 Kč!

O projektu č. 1

V neděli 25.11.2012 jsem navštívila s ostatními chovateli útulek Jimlín, kde jsme předali naše dary pro zvířátka a byli jsme provedeni celým útulkem. Na závěr jsme si vybrali pejsky a vyrazili s nimi na procházku. 

Od počátku kdy jsme začínali s návštěvou mi bylo jasné, že zvířátka nebudou v nejlepším psychickém stavu, neustálé kňučení a zoufalé štěkání, někteří se točili stále dokola, někteří zkroušeně seděli v rohu dívající se do země. Čekala nás zde tvrdá realita, kdy se na člověka dívá nespočet smutných očí doufajících v zázrak, že opustí prostory o třech stěnách,studené a mokré podlaze, dvojité mříži, dřevěném kavalci a misek z kyblíků. Někteří jsme se neubránili i slzám. Pro některé pejsky v útulku je tento pobyt trestem ve věznici a naprosté psychické vyčerpání, pro některé naopak zázrak, že mají alespoň kde spát a co jíst.

Část pejsků žije ve venkovních kotcích, někteří i po více kusech, část uvnitř bývalého prasečáku, který je již z části opraven avšak atmosféra je stále skličující. Pracuje zde pár dobrovolníků, kteří chodí s pejsky ven, pomáhají uklízet kotce a krmit. V této době zde bylo zhruba 110 psů a 20 koček. Nalezli jsme zde různá plemena od čistokrevného bígla, bernského sal. psa, labradora, amerického buldoga, tak i plno kříženců různých velikostí a barev. Kočičky žili v několika místnostech, které byly vytápěné. Myslím, že kočičkám se v útulku daří s jistotou lépe než psům.

Z nasbíraných peněz za prodaná morčátka jsem nakoupila pejskům 6 velkých masových konzerv - 4 pro dospělé a 2 pro seniory. Kočičkám jsem též vzala 6 velkých konzerv různých příchutí. Jako přílohu ke konzervám pejsci dostali 10 kg vločky přímo pro psy.

Útulek před naším příjezdem hlásil, že nepřijímají deky, misky, vodítka a jiné potřeby. Přitom někteří psi ani deku neměli, což je pro nás z části nepochopitelné. Zřejmě kvůli tomu, že krmivo je důležitější. Avšak ze strany pečovatelů v útulku jde cítit velký zájem svým svěřencům pomáhat, šance na nový život a hlavně láska ke zvířatům. Kterou někteří lidé, co se o svá zvířata starali před nimi bohužel postrádají. 

           

Mé veliké DÍKY patří hlavně iniciátorce celého tohoto projektu Janě Krausové, za umožnění této příležitosti pomoct a zároveň obdiv, kdy dokázala vše dotáhnout do správného konce a zrealizovat tento výborný nápad, kdy i my chovatelé morčat můžeme pomáhat druhým. DĚKUJI JANIČKO :-* Velmi ráda s tebou budu spolupracovat i nadále! Děkuji i ostatním chotatelům, kteří se zúčastnili tohoto projektu a společně jsme navštívili tento útulek. Zároveň můj obdiv patří i lidem, kteří věrně den co den pomáhají těmto zvířatům v šanci na nový život a snaží se o jejich umístění do nových rodin. Z celého srdce přeji mnohým z pejsků a kočiček, s kterými jsem se setkala, aby byli umístěni do dobrých domovů s pravidelnou péčí. Jelikož věřím, že stále existuje naděje.

Fotky z útulku (po kliknutí na obrázek se zobrazí v plné velikosti):